• Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dubiecku

Wicedyrektor szkoły: Henryka Bury

Montag, 28.07.2014

Anzahl der Besucher: 250462

Witamy na naszej stronie!

Człowiek za pomocą rozumu dociera do prawdy,
ponieważ oświecony przez wiarę
odkrywa głęboki sens wszystkich rzeczy.

Z encykliki "Fides et ratio", 1998r.

• PANDA 2014

Uczniowie naszego gimnazjum przystąpili do ogólnopolskiego konkursu PANDA 2014 z chemii, matematyki, geografii, biologii, języka angielskiego i języka niemieckiego. Najwyższe wyniki uzyskali: Klaudia Klepacka 5 miejsce z matematyki – otrzymała dyplom laureata, Kinga Śliwińska 7 miejsce z chemii i 7 miejsce z języka niemieckiego – otrzymała dyplomy wyróżnienia, Natalia Matwiej – 7 miejsce z geografii – otrzymała dyplom wyróżnienia.

• 22 maja 2014 r. Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie był już po raz VI organizatorem konkursu interdyscyplinarnego „OMNIBUS” dla gimnazjalistów z gimnazjów Pogórza Przemysko – Dynowskiego w kategorii język angielski i matematyka. Celem konkursu była: popularyzacja wiedzy z zakresu matematyki i języka angielskiego, kształcenie praktycznych umiejętności uczniów, rozwój umiejętności matematycznych i językowych. Wzięło w nim udział 49 uczniów z 9 szkół gimnazjalnych, a wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce Jakub Daraż, II miejsce Klaudia Klepacka, VIII miejsce Kinga Śliwińska, IX miejsce Jan Hickiewicz i Marcin Michalik, Wyróżnienie Andżelika Pawlus. Opiekunami przygotowującymi uczniów byli: Lucyna Bal, Bożena Wojdyło, Jolanta Szybiak. W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników uczestnicy mieli możliwość obejrzenia występu Szkolnej Grupy Taneczno – Sportowej „APLAUZ”, pokazu robotów, a także zwiedzenia szkoły i zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2014/2015. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom, egzemplarz gazetki szkolnej „Elemencik”. Natomiast zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, Dyrekcję szkoły, Radę Rodziców i osoby prywatne.

• Finał Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach - św. Jan z Dukli

Tegoroczna, czternasta edycja Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach, organizowana od lat przez Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu i Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym poświęcona była św. Janowi z Dukli.  Finał olimpijskich zmagań miał miejsce 20 maja w Zespole Szkół nr 2 w Dukli. Nasze uczennice wykazały się dużą znajomością biografii i duchowości św. Jana z Dukli, treścią homilii św. Jana Pawła II i listów pasterskich ks. abp. Józefa Michalika poświęconych bohaterowi olimpiady. Kinga Śliwińska zajęła piąte miejsce, Natalia Matwiej jedenaste a Diana Popowczak dwudzieste piąte. Dziewczynom gratulujemy sukcesu!

• Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja 2014 r. o godz. 11 00 w kościele parafialnym w Dubiecku uczniowie naszego gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli: Piotra Szelążka, Danuty Włodyki - Fudali i Adama Kamińskiego przedstawili program artystyczny poświęcony kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Bezpośrednio po zakończeniu programu została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i pracowników Urzędu Gminy, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. prałat Ryszard Panek. Oprawę liturgiczną tworzyli uczniowie naszej szkoły i chór "Soli Deo". Po Mszy św. przed pomnikami Poległych za Ojczyznę i Józefa Piłsudskiego przedstawiciele władz samorządowych, szkół i innych organizacji złożyli wieńce, a pan wójt Zbigniew Blecharczyk wygłosił okolicznościowe przemówienie. Uroczystości zakończył pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Dętej i Straży Grobowej w Tryńczy.

• 30 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Zielony Dzień. Poświęcony był on szeroko pojętej ekologii i ochronie środowiska naturalnego. Wybrane osoby z każdej klasy wzięły udział w turnieju wiedzy ekologicznej. Drogą konkurencją był pokaz strojów z surowców wtórnych wraz z omówieniem go i prezentacją na forum szkoły. Poszczególne klasy wykonały też plakaty na jeden z podanych tematów związanych z ekologią. Żartobliwym podsumowaniem całego przedsięwzięcia było przedstawienie pt. "O królewnie Przyrodzie i złej macosze Śmiecisławie". Statuetkę "Ekologicznej Klasy" w tym roku otrzymała klasa Ia, II miejsce zajęła klasa II d, a III miejsce klasa IIa.

• 10 kwietnia po raz pierwszy w naszej szkole odbył się wielkanocny kiermasz ozdób świątecznych. Pomysłodawczynią tej imprezy była przewodnicząca Rady Rodziców Pani Alina Cielecka. Przez cały tydzień  poprzedzający dzień kiermaszu uczniowie gromadzili ozdoby wielkanocne: wieńce, pisanki, koszyki, palmy, baranki itp. wykonane różnorodnymi technikami i przy użyciu przeróżnych materiałów. Wybór i piękno wykonanych ozdób sprawiły, że kupujących było bardzo wielu. Czas kiermaszu zbiegł się z wywiadówką, więc Rodzice mogli podziwiać i zakupić wystawione przedmioty. Po zliczeniu zebranych pieniędzy okazało się, że zarobiliśmy aż 1900 zł!. Znacząca część funduszy została przeznaczona na zakup laptopa do nowej tablicy interaktywnej w naszej szkole. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i wszyscy uczniowie gorąco dziękują Pani Alinie Cieleckiej za pomysł i zaangażowanie w przeprowadzenie tego projektu, a wszystkim Rodzicom i Uczniom, którzy przyczynili się do sukcesu kiermaszu – za wkład pracy, życzliwość i zrozumienie potrzeb szkoły.

Aktuelles

• Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dubiecku