• Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dubiecku

Wicedyrektor szkoły: Henryka Bury

Donnerstag, 21.08.2014

Anzahl der Besucher: 254627

Witamy na naszej stronie!

Człowiek za pomocą rozumu dociera do prawdy,
ponieważ oświecony przez wiarę
odkrywa głęboki sens wszystkich rzeczy.

Z encykliki "Fides et ratio", 1998r.

Nadeszły upragnione wakacje.
Po całorocznej pracy wszyscy odetchnęli pełną piersią
i z radością zaczęli snuć wakacyjne plany.
Na ten czas wypoczynku
i radości Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dubiecku
życzą wszystkim Uczniom i Rodzicom pięknej pogody,
regeneracji sił i radości z każdego słonecznego dnia.
Oby ten wolny czas pozwolił zgromadzić siły

i zapał na nowy rok szkolny.

• 27 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny 2013/2014. W czasie akademii kończącej całoroczną pracę Pan Dyrektor podsumował sukcesy i osiągnięcia w pracy naszej szkoły, co wyraziła wielka liczba nagród i wyróżnień przyznanych uczniom. Pożegnaliśmy również ks. Piotra Stefańskiego i s.Jonatanę, którzy zakończyli pracę w naszym gimnazjum. Uczniowie klas drugich przygotowali krótki program artystyczny, którym podsumowali wspólny czas spędzony z uczniami klas trzecich. Dziś rozpoczęli oni nowy etap w życiu i z tej okazji życzymy im wszystkiego najlepszego. Po części oficjalnej poszczególne klasy udały się ze swoimi wychowawcami do sal, aby odebrać świadectwa i pożegnać się przed dwumiesięcznym okresem wypoczynku.

• PANDA 2014

Uczniowie naszego gimnazjum przystąpili do ogólnopolskiego konkursu PANDA 2014 z chemii, matematyki, geografii, biologii, języka angielskiego i języka niemieckiego. Najwyższe wyniki uzyskali: Klaudia Klepacka 5 miejsce z matematyki – otrzymała dyplom laureata, Kinga Śliwińska 7 miejsce z chemii i 7 miejsce z języka niemieckiego – otrzymała dyplomy wyróżnienia, Natalia Matwiej – 7 miejsce z geografii – otrzymała dyplom wyróżnienia.

• 22 maja 2014 r. Zespół Szkół Zawodowych im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dynowie był już po raz VI organizatorem konkursu interdyscyplinarnego „OMNIBUS” dla gimnazjalistów z gimnazjów Pogórza Przemysko – Dynowskiego w kategorii język angielski i matematyka. Celem konkursu była: popularyzacja wiedzy z zakresu matematyki i języka angielskiego, kształcenie praktycznych umiejętności uczniów, rozwój umiejętności matematycznych i językowych. Wzięło w nim udział 49 uczniów z 9 szkół gimnazjalnych, a wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce Jakub Daraż, II miejsce Klaudia Klepacka, VIII miejsce Kinga Śliwińska, IX miejsce Jan Hickiewicz i Marcin Michalik, Wyróżnienie Andżelika Pawlus. Opiekunami przygotowującymi uczniów byli: Lucyna Bal, Bożena Wojdyło, Jolanta Szybiak. W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników uczestnicy mieli możliwość obejrzenia występu Szkolnej Grupy Taneczno – Sportowej „APLAUZ”, pokazu robotów, a także zwiedzenia szkoły i zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2014/2015. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom, egzemplarz gazetki szkolnej „Elemencik”. Natomiast zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez: Starostwo Powiatowe w Rzeszowie, Dyrekcję szkoły, Radę Rodziców i osoby prywatne.

• Finał Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach - św. Jan z Dukli

Tegoroczna, czternasta edycja Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach, organizowana od lat przez Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu i Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym poświęcona była św. Janowi z Dukli.  Finał olimpijskich zmagań miał miejsce 20 maja w Zespole Szkół nr 2 w Dukli. Nasze uczennice wykazały się dużą znajomością biografii i duchowości św. Jana z Dukli, treścią homilii św. Jana Pawła II i listów pasterskich ks. abp. Józefa Michalika poświęconych bohaterowi olimpiady. Kinga Śliwińska zajęła piąte miejsce, Natalia Matwiej jedenaste a Diana Popowczak dwudzieste piąte. Dziewczynom gratulujemy sukcesu!

• Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja 2014 r. o godz. 11 00 w kościele parafialnym w Dubiecku uczniowie naszego gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli: Piotra Szelążka, Danuty Włodyki - Fudali i Adama Kamińskiego przedstawili program artystyczny poświęcony kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Bezpośrednio po zakończeniu programu została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i pracowników Urzędu Gminy, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. prałat Ryszard Panek. Oprawę liturgiczną tworzyli uczniowie naszej szkoły i chór "Soli Deo". Po Mszy św. przed pomnikami Poległych za Ojczyznę i Józefa Piłsudskiego przedstawiciele władz samorządowych, szkół i innych organizacji złożyli wieńce, a pan wójt Zbigniew Blecharczyk wygłosił okolicznościowe przemówienie. Uroczystości zakończył pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Dętej i Straży Grobowej w Tryńczy.

• 30 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Zielony Dzień. Poświęcony był on szeroko pojętej ekologii i ochronie środowiska naturalnego. Wybrane osoby z każdej klasy wzięły udział w turnieju wiedzy ekologicznej. Drogą konkurencją był pokaz strojów z surowców wtórnych wraz z omówieniem go i prezentacją na forum szkoły. Poszczególne klasy wykonały też plakaty na jeden z podanych tematów związanych z ekologią. Żartobliwym podsumowaniem całego przedsięwzięcia było przedstawienie pt. "O królewnie Przyrodzie i złej macosze Śmiecisławie". Statuetkę "Ekologicznej Klasy" w tym roku otrzymała klasa Ia, II miejsce zajęła klasa II d, a III miejsce klasa IIa.

Aktuelles

• Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dubiecku