• Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dubiecku

Wicedyrektor szkoły: Henryka Bury

Donnerstag, 24.04.2014

Anzahl der Besucher: 227636

Witamy na naszej stronie!

Człowiek za pomocą rozumu dociera do prawdy,
ponieważ oświecony przez wiarę
odkrywa głęboki sens wszystkich rzeczy.

Z encykliki "Fides et ratio", 1998r.

Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Pracownicy Szkoły, Rodzice i Absolwenci!

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei,
czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa
i drugiego człowieka.

Z okazji zbliżających się Świąt
składam Wszystkim moc gorących życzeń zdrowia,
pogody ducha oraz niezwykle ciepłych
i serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.
Życzę wam, by te Święta przyniosły radość,
wzajemną życzliwość, otwierały serca
i umysły na potrzeby innych,

a Wasze domy przepełnił Wielkanocny cud
dający wiarę i siłę
w pokonywaniu codziennych trudności,

Dyrektor Szkoły Kazimierz Babiś

Do życzeń dołącza się również ks. Damian Toczek

• W dniu 21.03.2014r. odbyło się podsumowanie szkolnej akcji  "Bezpieczny internet". Wzięły w nim udział wszystkie klasy pierwsze, a nagrody indywidualne i klasowe ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dubiecku. 19.03.2014 r. 32 chętnych uczniów wzięło udział w teście sprawdzającym wiedzę na temat cyberprzemocy. I miejsce zajęła uczennica klasy I a - Urszula Skarbińska, II - Martyna Jarema również z klasy I a i III miejsce Szymon Kurasz z klasy I d. Konkurs na plakat wykonany techniką kolażu przebiegał pod hasłem "Nie d@j się zł@p@ć w sieć". W kategorii wartości dydaktycznej wygrała klasa I e, w kategorii estetycznej klasa I a i I d, a drugie miejsce zjęły ex-equo klasy I b i I c. Podsumowaniem całej akcji było krótkie przedstawienie szkolnego teatru pt. "Cybernetyczny Kopciuszek".

• Piłka siatkowa

Nasza drużyna siatkarek w składzie: Karolina Opałka, Kinga Parkasiewicz, Magdalena Beściak, Monika Antosiak, Aleksandra Zych i Katarzyna Ferenc 18 marca 2014 roku w Krasiczynie wzięła udział w Powiatowej Gimnazjadzie w piłce siatkowej dziewcząt, na której zdobyła I miejsce. Kolejne eliminacje w ramach Rejonowej Gimnazjady w piłce siatkowej dziewcząt odbyły się 20 marca w Kańczudze, gdzie dziewczyny zdobyły III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

• Tenis stołowy

Kolejny sukces naszych sportowców w tenisie stołowym!. Nasza drużyna dziewcząt w składzie: Monika Antosiak, Katarzyna Ferenc, Kinga Staszkiewicz i Martyna Jarema zajęła I miejsce w Rejonowej Gimnazjadzie w Tenisie Stołowym. Drużyna chłopców w składzie: Piotr Front, Adam Sowula i Marcel Bal zajęła II miejsce w Rejonowej Gimnazjadzie w Tenisie Stołowym w kategorii chłopców. Obie drużyny awansowały do finału wojewódzkiego.

• Konkursy przedmiotowe

Kinga Śliwińska została finalistką konkursów przedmiotowych z chemii i biologii  a Klaudia Klepacka z matematyki, organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie. To kolejny wielki sukces naszych uczennic. Gratulujemy!

• Już po raz kolejny uczniowie szkół gimnazjalnych archidiecezji przemyskiej biorą udział w Regionalnej Olimpiadzie Wiedzy o Wielkich Polakach. Olimpiada, mająca na celu przybliżenie młodzieży postaci bliskich nam świętych, zorganizowana została już po raz 14 przez Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym oraz Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu. Edycja tegoroczna – z racji obchodzonego Roku Jubileuszowego – poświęcona jest osobie św. Jana z Dukli. W czwartek, 20 lutego 2014 roku, w sześciu archiprezbiteratach odbył się już II etap Olimpiady. W sumie wzięło w nim udział ponad 260 gimnazjów, laureatów szkolnych eliminacji. Miejscem olimpiady dla naszego archiprezbiteratu był Przemyśl. Nasze uczennice zajęły trzy pierwsze miejsca: Kinga Śliwińska (I miejsce), Natalia Matwiej (II miejsce) i Diana Popwczak (III miejsce). Bardzo cieszymy się osiągnięciami naszych uczennic i życzymy pierwszych miejsc w końcowym finale.

• W dniu 14 lutego 2014 r. w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna z okazji św. Walentego -  patrona zakochanych. Akcja była poprzedzona czynnym zaangażowaniem członków Szkolnego Koła Caritas, którzy samodzielnie wykonali walentynkowe serduszka, cieszące  się dużym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli. Uzyskane ze sprzedaży ciasteczek pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

Aktuelles

• Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dubiecku