• Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dubiecku

Wicedyrektor szkoły: Henryka Bury

Freitag, 31.10.2014

Anzahl der Besucher: 271219

Witamy na naszej stronie!

Człowiek za pomocą rozumu dociera do prawdy,
ponieważ oświecony przez wiarę
odkrywa głęboki sens wszystkich rzeczy.

Z encykliki "Fides et ratio", 1998r.

• Święto Patrona Szkoły

16 października 2014r. minęła 36 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Społeczność naszej szkoły zawsze uroczyście obchodzi ten dzień jako Święto Patrona. W tym roku Dzień Papieski  przebiegał pod hasłem  Jan Paweł II - Świętymi Bądźcie. Uczniowie i Grono Pedagogiczne  wzięli udział w Mszy św. w dubieckim kościele, której oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny pod batutą Pana Piotra Szelążka. Po mszy odbyła się akademia, którą wypełniły utwory poetyckie i muzyczne związane z osobą świętego Jana Pawła II. W szkole pamięć o Patronie zaakcentowały gazetki tematyczne, kwiaty i świeca pod jego portretem oraz lekcje wychowawcze poświęcone nauczaniu Papieża Polaka.

• Ogólnopolska Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy

W dniach 8-9 października 2014r. grupa 25 uczniów naszego gimnazjum uczestniczyła w corocznej Ogólnopolskiej Pielgrzymce Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy. Wyjechaliśmy wcześnie rano, aby przed przyjazdem do Samej Częstochowy zwiedzić jeszcze Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie i Muzeum – Dom  Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. W obydwu obiektach mieliśmy możliwość podziwiać wiele pamiątek związanych z życiem i pontyfikatem naszego Świętego Patrona. Podsumowaniem tego pełnego wrażeń dnia był Apel Jasnogórski w Kaplicy Cudownego Obrazu. Drugiego dnia pielgrzymki wzięliśmy udział w głównych uroczystościach na Błoniach Jasnogórskich. Przewodniczył im Nuncjusz Apostolski w Polsce Celestino Migliore. W zjeździe uczestniczyło ponad 500 szkół z całej Polski, byliśmy więc dumni, że pośród wszystkich zgromadzonych na Wałach Jasnogórskich sztandarów nie zabrakło także naszego. Warto dodać, że podczas całej pielgrzymki towarzyszyła nam przepiękna pogoda, co w połączeniu z cudownymi widokami złotej, polskiej jesieni dodatkowo cieszyło nasze oczy i serca.

• Przyjęcie pierwszoklasistów do grona społeczności szkolnej

Jedną z pierwszych imprez szkolnych na początku roku szkolnego jest uroczystość oficjalnego przyjęcia pierwszoklasistów do grona społeczności szkolnej. Jest to bardzo lubiana przez wszystkich chwila, zwana oczywiście PASOWANIEM. Tak jak co roku, tak też i w tym, pasowanie miało charakter zabawy, z nieodłącznym elementem, czyli  próbami przygotowanymi przez uczniów starszych klas. Pierwszoklasiści musieli spróbować oczywiście różnych tajemniczych mikstur, zdać egzamin z wiedzy o szkole oraz w rekordowym tempie znaleźć i zasznurować buty. Niewątpliwie doping kolegów z klasy przyczynił się do tego, że chętnych do konkurencji nie brakowało i wszyscy dobrze się bawili. Po zakończonych zmaganiach nastąpiła dyskoteka dla wszystkich gimnazjalistów.

• Rada Rodziców

Rada Rodziców przy Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dubiecku: Przewodnicząca - Alina Cielecka, Zastępca - Dorota Wojtowicz, Skarbnik - Maria Martowicz, Sekretarz - Wioletta Brożek

• Wybór Samorządu Uczniowskiego

Jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu naszej szkoły jest zawsze wybór Samorządu Uczniowskiego. W tym roku szkolnym wybory miały miejsce 15 września. Spośród zgłoszonych kandydatów w drodze demokratycznego  głosowania wyłoniono następujący skład samorządu:

JAKUB DARAŻ – PRZEWODNICZĄCY

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

1 września 2014r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015.   W naszym gimnazjum będzie się uczyć 320 uczniów, podzielonych na 13 klas. Powitaliśmy 117 pierwszoklasistów, którzy poznali „przydział” do poszczególnych oddziałów już w czerwcu. Po Mszy św. w dubieckim kościele zebraliśmy się na oficjalnej uroczystości, na której Pan Dyrektor przedstawił podstawowe informacje na temat organizacji życia szkoły w najbliższym czasie i życzył wszystkim powodzenia w pracy i nauce podczas czekających nas dziesięciu miesięcy składających się na rok szkolny. Po oficjalnej części wszyscy uczniowie udali się do swoich klas na spotkania z wychowawcami i wymianę powakacyjnych wrażeń.

Aktuelles

• Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dubiecku