• Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dubiecku

Wicedyrektor szkoły: Henryka Bury

Mittwoch, 10.02.2016

Anzahl der Besucher: 385917

Witamy na naszej stronie!

Człowiek za pomocą rozumu dociera do prawdy,
ponieważ oświecony przez wiarę
odkrywa głęboki sens wszystkich rzeczy.

Z encykliki "Fides et ratio", 1998r.

Bazpłatne, dostępne, interaktywne!

Ułatwiają kształcenie umiejętności i budowanie wiedzy
poprzez różnorodne formy aktywności i przekazu,
ćwiczenia interaktywne, materiały multimedialne.

Korzystaj już dziś!

• 25 stycznia 2016 r. mury naszej szkoły odwiedził ks. biskup Adam Szal wraz z prałatem ks. Ryszardem Pankiem. Wizyta miała miejsce w 10 rocznicę nadania imienia Jana Pawła II Publicznemu Gimnazjum w Dubiecku. O godzinie 10 dyrekcja, nauczyciele i przedstawiciele klas spotkali się z ks.biskupem w sali nr 1, gdzie w formie prezentacji multimedialnej została przedstawiona historia, osiągnięcia i codzienne życie szkoły. Po prezentacji bp Szal rozmawiał z uczniami, a następnie spotkał się z nauczycielami. Wizyta w naszej szkole przebiegła w ciepłej i serdecznej atmosferze.

• W tym roku po raz szósty zaangażowaliśmy się w akcję Szlachetna Paczka. Przez lata zdobyliśmy wiele cennych doświadczeń i pełni energii przystąpiliśmy do organizowania pomocy wybranej rodzinie. Wspólnie zdecydowaliśmy wesprzeć rodzinę z pięciorgiem dzieci. Dużym sukcesem okazało się zaangażowanie lokalnych przedsiębiorców, od których otrzymaliśmy żywność trwałą, środki chemiczne oraz ubrania dla dzieci. Po ponad dwutygodniowych przygotowaniach nadszedł czas, by dostarczyć przygotowane i pięknie zapakowane paczki do magazynu w Birczy, skąd wolontariusz przekazał je wybranej przez nas rodzinie. Serdeczne podziękowania kierujemy do: uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników Urzędu Gminy, pana Jacka Hendzla, ks. Karola Brysia, właściciela sklepu „U Grażyny”, państwa Aliny i Zygmunta Miśniakiewiczów, Adama i Małgorzaty Kamińskich, Agnieszki i Pawła Gąsków, Eweliny i Arkadiusza Mazurów, a także do całej społeczności Szkoły Podstawowej w Drohobyczce. Dzięki ich wsparciu poziom pomocy dla rodziny był bardzo wysoki. Mogliśmy zakupić buty zimowe dla wszystkich dzieci, a także spełnić ich marzenia, takie jak klocki Lego, zdalnie sterowane auto, wózki dla lalek. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy i gratulujemy otwartości serca.

• Jak nakazuje tradycja Świąt Bożego Narodzenia, 16 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w Jasełkach przygotowanych przez uczniów klas I b, I c, II c, i II d pod kierunkiem s. Diany, pani Renaty Tomaszewskiej i pani Teresy Blecharczyk. Jasełka nosiły tytuł "Betlejem jest w nas". Przewodnim motywem przedstawienia była myśl, że rezygnując z pychy, materializmu, lenistwa, a przeciwstawiając im pokorę, skromność, opanowanie, życzliwość, łagodność i pracowitość, przeżywamy prawdziwe Boże Narodzenie. Uroczysty i podniosły charakter Jasełek podkreśliła oprawa muzyczna, o którą zadbał chór szkolny pod kierunkiem pana Piotra Szelążka.

• Tradycją naszej szkoły stał się coroczny festiwal słodkości. Można wtedy bez wyrzutów sumienia zrezygnować z liczenia kalorii i przy okazji wesprzeć organizowaną przez społeczność naszej szkoły akcję Szlachetna Paczka. W tym roku 4 grudnia sala nr 1 zapełniła się stanowiskami, przy których wykonawcy wspaniałych wypieków zapraszali do zakupów. Chętnych nie brakowało, a było też z czego wybierać, gdyż do udziału w kiermaszu zgłosiła się spora liczba osób. Zebraliśmy łącznie ok. 800 zł. Możliwe to było dzięki zaangażowaniu uczniów oraz ich rodziców, którym bardzo serdecznie dziękujemy.

• Szkolne Koło Caritas w roku szkolnym 2015/2016 rozpoczęło swoją działalność akcją "Nakręć się na pomaganie".  Zbieramy plastikowe nakrętki dla chorych dzieci. Akcja trwa i TY możesz się dołączyć!!!

• W kończącym się tygodniu misyjnym, trwającym w Kościele od 18 - 25 października, Siostry Służebniczki Starowiejskie, pracujące na kontynencie afrykańskim skierowały słowa podziękowania Szanownej Dyrekcji naszego gimnazjum, nauczycielom i wszystkim uczniom, za wszelkie modlitwy i ofiary, które były złożone podczas szkolnych rekolekcji wielkopostnych. Dołączają list dziękczynny oraz kilka zdjęć z pracy na misjach w Afryce.

Aktuelles

• Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dubiecku